GARANTİ ÖDEME SİSTEMLERİ HAKKINDA

Tüketim esnasında tam memnuniyet sağlarken aynı zamanda kayıt dışı ekonominin önlenmesi ekonomiye çok ciddi bir katkı yaratır. Günlük yaşamda kullanılan nakit hacmi, aynı zamanda o ülkenin çağdaşlığının da göstergesidir. Kayıt dışı ekonomi vergi gelirlerini azaltır, ülkenin bütçesini ayrıca yabancı yatırımcıların gelişini olumsuz etkiler.

Eğer Türkiye'nin bankacılık bu kadar değerli ve yetenekli insan barındırıyorlarsa, teknoloji adına çok öndeyse nakit yerine ödeme sistemlerinin kullanımı için azami gayret göstermeliyiz.

Cumhuriyetimizin 100.yılına denk gelen 2023 yılında nakte göre kazandırdığı bonus, mil ile nakitten daha değerli, yeni teknolojiler ile kullanması nakitten daha kolay, ek hizmetleri ile hayatı kolaylaştıran debit ve kredi kartlarının tamamen hayatın içine sokmayı hedefliyoruz.

Cumhuriyetimizin 100.yılı için belirlediğimiz nakitsiz Türkiye vizyonuna ulaşmamak için hiçbir neden yok.

KURULUŞ TARİHİMİZ


T. Garanti Bankası A.Ş. ve iştiraklerinin ortaklığı ile 1999 yılında kurulmuş bulunan Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. sunduğu çözümler, aldığı ödüller ve verdiği hizmetler ile sektörde önemli bir yere sahiptir. Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ana faaliyetler;

* Katılımcılar arasındaki takas ve mutabakat işlemleri için gerekli altyapıyı sunmak

* İşletimini gerçekleştireceği "Takasnet" Ödeme Sistemine ilişkin altyapının günlük olarak işletimini yapmak, ortak kurallarını koymak

* Nakit kullanımı gerekmeksizin her türlü ödemeyi veya para transferini sağlayan veya destekleyen sistemi, platform ve altyapıları oluşturmak, işletmek ve geliştirmek,

* Takasnet Ödeme Sisteminin işleyişi ile herhangi bir bağlantısı olmayan ancak sistem katılımcılarının faaliyetlerini geliştiren, güvenli kılan ve kolaylaştıran veya mevzuatla kendisine yetki verilen diğer faaliyetlerde bulunmak,

* Nakit dışı ödeme yöntemlerinin kullanımını yaygınlaştıran ve teşvik eden çalışmalar yapmak,

* Diğer şirketlerin veya bankaların kredi kartları ve/veya banka kartları için her türlü teknik destek proses hizmeti vermek.

* Yurt içinde veya yurt dışında faaliyet konusu ile ilgili diğer şirket, kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar, işbirliği yapmak ve lisans anlaşmalarını imzalatmak.

* Ödeme sistemleri içerisinde her türlü faaliyette bulunmak ve her türlü hizmeti vermek.

 • VİZYONUMUZ

  Garanti Ödeme Sistemleri olarak tüketici ve işyeri dostu ürünlerle nakdin yerini almak.

 • STRATEJİ

  Kartlı ödeme ile ilgili ürünlerin ve bu ürünlerin kullanılabilirliğinin artırılması, ödeme uygulamalarının ve programlarının oluşturulması, ürünlerinin işleyişi ve fiyatlaması dahil olmak üzere ödeme uygulamalarına yönelik olarak sistem katılımcılarına danışmanlık hizmeti verilmesi, kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kartların yanı sıra diğer ödeme yöntemleri ve POS terminalleri uygulamalarına ilişkin olarak yeni ürünler tasarlanması ve işlemlerinin hızlı ve güvenli gerçekleştirilmesinin sağlanmasına yönelik araştırmaların yapılması ve ödeme uygulamalarına ilişkin ürünlerin tanıtımı amaçlanmaktadır.

 • HEDEF

  Hedefimiz ise "Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelen 2023 tüm harcamaların kayıt altına alınmasını da sağlayacak nakitsiz topluma ulaşmak".

 • FİNANSAL TABLOLAR

  Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.'ye ait 2023 yılı finansal tablolarına ulaşmak için tıklayınız.

 • ŞİRKET KÜNYESİ

  Şirket künye bilgileri için tıklayınız.